יבואן מצברים


מצבר טוב לרכב שלנו יבטיח לנו רכב ללא תקלות ורכב שיש לו פעילות תקינה לאורך זמן, גם הרכב החדיש ביותר והמשוכלל ביותר לא יתפקד טוב אם לא יזכה למצבר איכותי המתאים לצרכי הרכב, כום ניתן לקנות בישראל מצברים המיוצרים ע"י חברות ישראליות או מצברים שיובאו ע"י יבואן מצברים.
בישראל ישנם כמה יבואני מצברים המייבאים לארץ מצברים מסוגים שונים המיועדים לכלי רכב שונים.

יבואן מצברים בישראל צריך שיהיו לו כל האישורים מטעם משרד התמ"ת ומטעם משרד התחבורה שמתירים לו ליבא מצברים לישראל.כאשר אנו רוכשים מצברים שיובאו ארצה ע"י יבואן מצברים עלינו לבדוק האם המצברים עומדים בתקנים הבינ"ל והאם הם באמת מתאימים לאקלים הישראלי החם, חשוב לזכור שלא תמיד כדאי לקנות מצברים במחירים זולים משום שיתכן שמצברים אלו לא מתאימים כלל לאקלים הישראלי ויש סבירות רבה שהם לא יפעלו כהלכה ויהיו בהם תקלות.

בשנים האחרונות בשל עליית מחירי המתכות בעולם כולו חלה גם עליה של כ-15% במחירי מצברים שחומר הגלם שלהם הוא עופרת, גם בישראל חלה עליה במחירי מצברים ,צרכן שמעונין לקנות היום מצבר לרכב יצטרך לשלם מחיר גבוה יותר עבור מצבר לרכב ולא משנה אם זה מצבר שיוצר ע"י חברה ישראלית או מצבר שהובא ארצה ע"י יבואן מצברים.

לפני שאנו רוכשים מצבר אצל יבואן מצברים עלינו לבדוק אם זהו המצבר המתאים ביותר לרכב שלנו, לא כדאי למהר ולרכוש מצבר לרכב שלנו לפני שבדקנו האם המצבר הזה אכן מתאים לצרכים של הרכב שלנו. די אם נתבונן בספר הרכב שלנו ונבדוק מהו המצבר המומלץ לרכב שלנו.

מצברי רכב נבדלים זה מזה בקיבוליות שלהם, הקיבוליות היא נתון הנקבע באמפר/שעה והיא קובעת מהי היכולת של המצבר לספק זרם חשמלי קבוע לאורך זמן. נתון נוסף המשתנה ממצבר אחד למשנהו הוא זרם ההתנעה של המצבר.